1822/547
Arne L. Hansen (f. København 1921, d. Espergærde 2009)
“Fra Holmegaard Glasværk. Skitse”. Sign. ALH 62; sign. med titel og årstal på bagsiden. Olie på lærred. 45×35.
Original stand. Lærredet buler let i øverste højre hjørne.
Moderne kunst og design, 29. maj 2018
Vurdering
Hammerslag
18 bud