905/305
Svensk rokoko standur i kasse af blåmalet og forgyldt træ, udskåret med rocailler, blomster og ornamentik, rund bemalet skive af metal. Sign. Hans Wessman, Stockholm. 18. årh.s anden halvdel. H. 238. B. 64. D. 20.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Der gives ingen garanti for værkets funktion.
Møbler, kunsthåndværk og tæpper, 1. december 2021
Vurdering
Hammerslag