1416/9
Julius Paulsen (f. Odense 1860, d. København 1940)
Kunstnerens selvportræt ved staffeliet. Sign. J. P. 26. Olie på lærred. 44×35.
Minimale krakeleringer.
Ældre malerier og møbler, 14. april 2014
Vurdering
Hammerslag