2431/910
Fritstående skænk af palisander, front med fire døre, bag hvilke hylder og udtræksbakker. Model FA 81. Udført og mærket hos Faarup Møbelfabrik. 1970'erne. H. 73. B. 230. D. 52.
Litteratur: Faarup Møbelfabrik brochure. 1970'erne, s. 5.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 30. juli 2024
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
3 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|