2031/547
Jens Søndergaard (f. Øster Assels 1895, d. Skovshoved 1957)
Kystparti med figurer. Sign. Jens S. 42. Akvarel på papir. Lysmål 41×55.
Papiret er gulnet. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 28. juli 2020
Vurdering
Hammerslag