2138/331
Karaffel og krus af klart glas, dekoreret i emaljefarver med blomster. 19. årh. H. 9 og 23 cm. (2)
Mindre afslag på prop. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. september 2021
Vurdering
Hammerslag
10 bud