2131/​806

Paul Werner (f. 1906)

Komposition med æsel spændt for vogn. Sign. Werner 47. Olie på lærred. 22×28.

Udstillet: Kunstnernes Efterårsudstilling.

Mindre krakeleringer. Lærred bør strammes op.

Moderne kunst og design, 3. august 2021

Vur­dering

2.000–3.000 kr

Hammerslag

1.000 kr

1.000 kr