2131/806
Paul Werner (f. 1906)
Komposition med æsel spændt for vogn. Sign. Werner 47. Olie på lærred. 22×28.
Udstillet: Kunstnernes Efterårsudstilling.
Mindre krakeleringer. Lærred bør strammes op.
Moderne kunst og design, 3. august 2021
Vurdering
Hammerslag