Foto endnu ikke klar
893/822
Jiri David (f. Rumburk 1956)
“Uncertainty”, 1991. Sign. på bagsiden samt titel og årstal. Olie på lærred. 115×90.
Proveniens: Billedkunstner Nils Erik Gjerdevik.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og grafik, 4. marts 2020
Vurdering
Hammerslag