2119/102
To figurer af udskået træ. Antageligt Congo. Ca. 1930. H. 43.
Proveniens: Samling fra svensk pinsemissionær.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. maj 2021
Vurdering
Hammerslag