2132/117
Kinesisk skål af cloisonné, oval, firsidet form, dekoreret i blåt, grønt, rødt, grønt og guld på turkis grund med blomster, foroven frise i ruyi design. Qing 19. årh. H. 15 cm L. 30 cm.
Aldersrelaterede spor. På den ene kortside slag/afslag ca. 2×2 cm.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. august 2021
Vurdering
Hammerslag
12 bud