2431/26
Rundt Empire bord af mahogni, opsat på tre ben rigt udskåret i form af guldstafferede svaner, i midten kanneleret søjle med akanthusblade. 19. årh. H. 92. Diam. 78.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Restaureret. Løs søjle. Løs i samlingerne. Revner i finéren.
Vurdering
1133263 |