2431/​26

Rundt Empire bord af mahogni, opsat på tre ben rigt udskåret i form af guldstafferede svaner, i midten kanneleret søjle med akanthusblade. 19. årh. H. 92. Diam. 78.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Restaureret. Løs søjle. Løs i samlingerne. Revner i finéren.

Fra i Aarhus
Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?