1921/724
Nanna Ditzel (f. København 1923, d. sst. 2005)
“Vita”. Fritstående tre-pers. sofa med stel af valnød. Betrukket med råhvid kvadrat uld. Formgivet 1958. Udført og mærket hos Getama, 2018. H. 74. L. 192. D. 71.
Proveniens: Udstillingsmodel fra Getama salgsudstilling, København.
Dette emne handles i fuldmoms
Udstillingsmodel. Fremstår med minimal brugsslitage.
Moderne kunst og design, 21. maj 2019
Vurdering
Hammerslag
28 bud