2447/​205

Knud Sinding (f. Aarhus 1875, d. København 1946)

Bjergparti fra Italien med udsigt til byen Civita d'Antino. Sign. monogram. Olie på lærred. 80×95.

Områder med minimale krakeleringer. Enkelte minimale afskalninger i himmelpartiet.

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

6.000 DKK

13 bud

877054 6.000 DKK
331493 (Autobud) 5.500 DKK
877054 5.500 DKK
331493 (Autobud) 4.400 DKK
877054 4.200 DKK
331493 (Autobud) 3.400 DKK
877054 3.200 DKK
331493 (Autobud) 2.500 DKK
877054 2.400 DKK
331493 2.100 DKK
853082 (Autobud) 2.000 DKK
331493 1.950 DKK
853082 1.500 DKK