2025/​8564

Vedhæng i russisk stil i form af påskeæg med cabochon-sleben ametyst, øsken af forgyldt sølv, utydeligt mestermærke. Europa, 20. årh.s begyndelse. H. 2. (ekskl. øsken).

Minimal aldersslitage.

Russisk tema, 15. juni 2020

Vur­dering

3.000–5.000 DKK

Hammerslag