2025/8564
Vedhæng i russisk stil i form af påskeæg med cabochon-sleben ametyst, øsken af forgyldt sølv, utydeligt mestermærke. Europa, 20. årh.s begyndelse. H. 2. (ekskl. øsken).
Minimal aldersslitage.
Russisk tema, 15. juni 2020
Vurdering
Hammerslag