2144/885
Finsk design
Cirkulært sofabord af eg med skaktern i top. Udført og mærket hos Venesta, Finland. H. 66. Diam. 63.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker, hak og tørrevner.
Moderne kunst og design, 2. november 2021
Vurdering
Hammerslag