2144/​885

Finsk design

Cirkulært sofabord af eg med skaktern i top. Udført og mærket hos Venesta, Finland. H. 66. Diam. 63.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker, hak og tørrevner.

Moderne kunst og design, 2. november 2021

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.100 DKK

1.100 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK