1131/​1147

Nicoline Tuxen (f. København 1847, d. Frederiksberg 1931)

“Vilde roser”. Sign. monogram, 1919. Olie på lærred. 24×19.

Mindre krakeleringer.

Malerier, 3. august 2011

Vur­dering

4.000–5.000 DKK

Hammerslag

6.000 DKK

(Autobud) 6.000 DKK
5.500 DKK
(Autobud) 4.000 DKK
3.800 DKK
(Autobud) 2.700 DKK
2.600 DKK
(Autobud) 2.400 DKK
2.300 DKK
2.000 DKK