1131/1147
Nicoline Tuxen (f. København 1847, d. Frederiksberg 1931)
“Vilde roser”. Sign. monogram, 1919. Olie på lærred. 24×19.
Mindre krakeleringer.
Malerier, 3. august 2011
Vurdering
Hammerslag