2108/​714

Alan Davie (f. Grangemouth 1920)

Claes Oldenburg (f. Stockholm 1929)

To kompositioner fra Portfolio 1 C Life. En er sign. i trykket og usign. Litografier i farver. Bladstørrelse 39×58. (2)

Undersøgt i ramme. Der er en trykfold i midten.

Moderne kunst og design, 23. februar 2021

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK