2312/7056
To par Ere Ibeji, udskåret patineret træ. Yoruba, Nigeria. (4)
Proveniens: Indsamlet under udstationering i Ghana og Nigeria i 1950erne og 60erne.
Tørre overflader.
Tribal art, 20. marts 2023
Vurdering
Hammerslag