2445/238
Samovar af pletsølv, rundt korpus på firsidet fodstykket hævet på fire lave kuglefødder. Umærket. 19. årh.s slutning. H. 41 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Vurdering
Hammerslag
912868 |