1439/1507
Våbentallerken af porcelæn dekoreret i farver og guld med franske liljer og ornamentik, i kinesisk maner, Samson. 19. årh. Diam. 40 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 25. september 2014
Vurdering
Hammerslag