1816/9014
Oktant af ibenholt og ben og messing signeret F. Walker London. 19. årh. L. 31 cm.
Bone cracked. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Trip Trap's Maritime Samling, 19. april 2018
Vurdering
Hammerslag