2420/289
Johan G. C. Galster (f. Thisted 1910, d. København 1997)
Kong Christian X til hest. Stemplet Galster 41. Skulptur af bronzeret metal opsat på base af broget sten. H. 22.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 13. maj 2024
Vurdering
Hammerslag