2431/1162
Perlehalskæde prydet med talrige kulturperler og lås af 14 kt. guld. Perlediam. 3–7 mm. L. 45 cm.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Perle mangler i lås.
Fra
i
Vurdering