2435/​35

Fransk empire kaminur af forgydlt bronze, urhus flankeret af figurer, timekrans af hvid emalje med sorte romertal. 19. årh.s begyndelse. H. 54. B. 41. D. 13.

.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Uret går ikke. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Pendul og Optræksnøgle medfølger.

I Lyngby
Vur­dering

8.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?