Eiler Sørensen (f. Benløse 1869, d. København 1953)
Parti med en bondemand ved et markskel, der ser ud over mod marker og landsby. Sign. Eiler Sørensen. Olie på lærred. 48×64.
Behov for let overfladerensning.