1532/1611
Fransk senempire konsolur af patineret bronze og gulbroget marmor, urskive med romertal. 19. årh.s. første halvdel. H. 54.
Pendul samt optræksnøgle medfølger. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Fremstår med alders- og brugsslitage. Marmor med reparation samt et manglende stykke. Ophæng til pendul mangler.
Varia, 6. august 2015
Vurdering
Hammerslag
12 bud