2034/601
Max Müller (f. Frederiksberg 1911, d. København 1991)
“Gadebillede med Diakonisser”. Sign. Max Müller 48. Olie på plade. 49×64.
Udstillet: Kunsthallen, København, 1948.
Mindre krakeleringer. Buler i pladen.
Moderne kunst og design, 18. august 2020
Vurdering
Hammerslag