1935/52
Ubekendt kunstner, 19. årh.
Slagscene med Napoleon. Usigneret. Litografi. Lysmål 63×92.
Enkelte fugtpletter. Papiret er gulnet. Trykfold. Undersøgt i ramme.
Ældre malerier og møbler, 26. august 2019
Vurdering
Hammerslag