903/88
Christen Dalsgaard (f. Skive 1824, d. Sorø 1907)
En lysning i skoven. Sign. monogram 1847. Olie på papir monteret på lærred. 31×43.
Malerier og tegninger, 21. september 2021
Vurdering
Hammerslag