Thomas Kitchen & Brion de la Tour, 18. årh.
“Le Danemark” & "A New and Accurate Map of Denmark. Håndkoloreret kobberstik. Bladstørrelser 26×44,5 og 30×39. Uindrammede. (2). (nr. 43 og nr. 150).
Proveniens: Gunnar Skoogs samling.
Let gulnede. Generelt i pæn stand.
Gunnar Skoogs Samling af Landkort del. II, 8. august 2022