2419/​553

Carl-Henning Pedersen (f. København 1913, d. sst. 2007)

Uden titel. Sign. chp Norge, 1952. Akvarel på papir. Bladstørrelse 24×31.

Proveniens: Jørgen Kryger og Anne Ammitzbølls samling, Hellerup.

Original stand. Undersøgt i ramme.

Fra i Lyngby
Vur­dering

12.000–15.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

210975 8.500 DKK