12143/32
Marc Chagall (f. Vitebsk 1887, d. St. Paul de Vence 1985)
David saved by Michal. Usign. Litografi i farver. Usign. Trykt af Mourlot. Bladmål 35,2 × 26,2. Rammemål 53×42,5. Indrammet.
Litteratur: Mourlot nr. 250
Kunst, antikviteter & design, 28. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag