1249/70
Peder Mønsted (f. Grenaa 1859, d. Fredensborg 1941)
Sti i en marklandskab ved Virklund. Sign. P. Mønsted Virklund 1923. Olie på lærred. 33×49.
Behov for let overfladerensning. Retoucheringer.
Ældre malerier og antikviteter, 3. december 2012
Vurdering
Hammerslag
11 bud