2132/154
Poul Steffensen (f. Bjerringbro 1866, d. Aarhus 1923)
Landskabsparti med gående gæs og kvinde. Sign. PS 1900. Olie på lærred. 24,5×49.
Krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. august 2021
Vurdering
Hammerslag
43 bud