1709/555
Robert Jacobsen (f. København 1912, d. Egtved 1993)
Komposition. Sign. Rob. Jacobsen. Olie på papir monteret på lærred. 101×73. U.r.
Papir med flere huller/afrivninger.
Moderne kunst og design (udskudt), 4. marts 2017
Vurdering
Hammerslag