2119/​115

Nederlandsk maler, 18. årh.

Krostue med en ældre mand og kvinde ved et bord. Usigneret. Olie på træ. 18,5×26,5.

Træet er revnet. Afskalninger og krakeleringer.

Ældre malerier, møbler og varia, 10. maj 2021

Vur­dering

3.000–4.000 kr

Hammerslag

0 kr