Karl Bovin (f. Frederikshavn 1907, d. Fårevejle 1985)
Exteriør. Sign. Karl Bovin. Olie på lærred. 41×40.
Én reparation/lap på bagsiden samt et par små huller. Synlige søm øverst ved blændrammen. Afrivning af lærredet nederst venstre hjørne.