1422/871
Knud Kyhn (f. Frederiksberg 1880, d. Farum 1969)
Figur af stentøj, modelleret i form af siddende abe. Dekoreret med sungglasur. Sign. monogram, 20132. Kgl. P. H. 20.
Almindelig brugsslitage.
Moderne kunst og design, 27. maj 2014
Vurdering
Hammerslag
24 bud