2050/870
Sigurd Swane (f. København 1879, d. Plejerup 1973)
“Høstbillede”. Sign. Ssw 42. Olie på lærred. 98×100.
Udstillet: Charlottenborg.
Dette emne handles i fuldmoms
Behov for let overfladerensning. Stifthuller.
Moderne kunst og design, 8. december 2020
Vurdering
Hammerslag