1418/1177
Smaragdhalskæde af hvidguldsforgyldt sterlingsølv prydet med talrige ovale facetslebne smaragder på i alt ca. 8.40 ct. samt talrige brilliantslebne zirkonia. L. ca. 45 cm.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Smykker, 30. april 2014
Vurdering
Hammerslag
19 bud