2116/823
Dansk snedkermester
To-personers overpolstret sofa i buet form med ben af bejdset bøg, betrukket med dybthæftet grønligt velour. 1930–40'erne. L. 150.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Betræk med lettere slitage.
Moderne kunst og design, 20. april 2021
Vurdering
Hammerslag
32 bud