1924/​8531

Russisk Pokrov ikon, øverst Gudsmoders beskyttelse, nederst Skt. Roman syngende messen ved kejser Leo IV's besøg i Blanchernae Kirke. Tempera på træ. 19. årh. 31×26.

Afslag på kanter. Mindre krakeleringer. Restaureret.

Russisk tema, 13. juni 2019

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag