2414/36
Kandisskrin af turkisblåt glas, montering af messing. Böhmen. 19. årh. H. 9,3. L. 12. B. 8,5.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder talrige mindre overfladeridser og mærker. Låget gaber en anelse.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. april 2024
Vurdering
Hammerslag
12 bud