2124/​2

Kirkekrone af messing med otte lysarme og lysreflekser med motiver af Adam og Eva, top med snoede slanger. 19.-20. årh. H. 115. Diam. 80.

Brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 14. juni 2021

Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hammerslag