1950/50
Kvindebuste af patineret kunststen. Venus fra Milo efter antikken. 20. årh. H. inkl. sokkel 57.
Større revner og afskalninger. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. december 2019
Vurdering
Hammerslag