1950/​50
Kvindebuste af patineret kunststen. Venus fra Milo efter antikken. 20. årh. H. inkl. sokkel 57.

Be­skriv­el­se

Større revner og afskalninger. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 9. december 2019

Skulpturer & bronzer

Vur­dering

3.000 kr.

Hammerslag

2.200 kr.

2.200 kr.
(Autobud) 2.100 kr.
2.000 kr.
(Autobud) 1.600 kr.
1.550 kr.
1.500 kr.