1908/1575
Russisk ikon med fremstilling af Skt. Nikolaj. Tempera på træpanel med rigt punslet og drevet messing oklad. 20. årh. 27×22,5
Enkelte ridser og mærker. Mindre krakeleringer.
Varia, 21. februar 2019
Vurdering
Hammerslag