2436/​809

Vilhelm Lauritzen (f. Slagelse 1894, d. Gentofte 1984)

Et par bordlamper af hvidlakeret metal. Udført hos Louis Poulsen. H. 45. (2)

Pæn restaureret stand. Senere hvid lakering. Mindre ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

I Lyngby
Vur­dering

10.000–12.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?